Salihli Anadolu Lisesi

Manisa / Salihli

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 95.7107
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Salihli Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Salihli Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Salihli Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Salihli Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Salihli Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Salihli Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
95.7107
2022
96.0396
2021
94.8911

Salihli Anadolu Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Salihli Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Salihli Anadolu Lisesi okul başarı puanı 95.7107 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Salihli Anadolu lisesi 2005-2006 Eğitim öğretim yılından beri faaliyet göstermektedir.2006-2007 Eğitim öğretim yılında Türk Birliği Lisesinin boşalttığı Fahriye Hanım İlköğretim okulunun ek binasına taşınmış olup hala burada eğitime devam edilmektedir.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 32 öğretmen, 2 memur, 1 hizmetli ve 416 öğrenci ile eğitim ve öğretimine devam etmektedir.

FAALİYET ALANI Okulumuz TEOG sonuçlarına göre öğrenci kaydetmekte, okulumuzda akademik eğitim uygulanmakta olup, öğrencilerimiz yüksek öğrenime hazırlanmaktadırlar. Okulumuzda öğrencilerimize rehberlik servisinde hem psikolojik danışmanlık hem de mesleki rehberlik alanlarında hizmet verilmektedir

OKULUMUZUN AMACI: Öğrencilerin İlgi,yetenek ve başarılarına göre yüksek öğretim programlarına hazırlanmalarına ve yabancı dili dünyadaki bilimsel ve teknolojik gelişmeleri izleyebilecek düzeyde öğrenmelerini sağlamaktır

 • Okulun Üniversite Yerleştirme Başarı Yüzdesi
 • 2008/2009 %60.89
 • 2009/2010 %67.60
 • 2010/2011 % 73
 • 2011-2012 %72

VİZYON Salihli Anadolu Lisesi olarak, tüm öğrencilerimizi; Atatürk İlkelerine bağlı; Atatürkçü düşünce sistemini benimsemiş, Milli değerlere sahip, Çağın değişimlerine uyum sağlayabilecek, Öğrenmeyi yaşam boyu davranış haline getirebilen, Bilimsel, akılcı ve mantıklı düşünme becerisine sahip, Özgür düşünceli, araştırmacı, bilimsel ve teknolojik esaslara ve yeniliklere açık, Sosyal ve kültürel faaliyetlere katılımcı, yeni bilgiler üreten, yeni projeler hazırlayan, İlgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda; referansı bilim gücü olan, çağdaş dünya insanı olarak yetiştirmek için kaliteli eğitim ve öğretimi sunarak kendi geleneğini oluşturmuş model bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON Salihli Anadolu Lisesi olarak, Öğrenci merkezli, dinamik ve etkileşimsel bir eğitim öğretim programı uygulayarak; Eğitim öğretim metot ve tekniklerindeki gelişimlerin izleyicisi, yaratıcısı ve uygulayıcısı olmak. Bilgi toplumunun gerektirdiği kişisel özelliklere ve donanıma sahip araştırma öğrenme ve güzel sanatlardan zevk alan, doğa ve çevreye duyarlı, Veli, öğrenci, okul çalışanı güven ve bağlılığı yaratmak. İnsan hak ve özgürlüklerine saygılı, Milli ve manevi değerler ile Atatürk İlke ve İnkılâplarına bağlı bireyler yetiştirmektir. " Düşüncelerimiz ne ise yaşamımız da odur. Yaşamınızın gidişini değiştirmek istiyorsanız, düşüncelerinizi değiştirmelisiniz."

 • Öğretmen Sayısı : 32
 • Öğrenci Sayısı : 350
 • Öğretim Şekli : Tam Gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-15:20
 • Derslik Sayısı : 15
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 2
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Kaynak: http://salihlianadolu.meb.k12.tr

Salihli Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Salihli Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Salihli Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KURTULUŞ MAH. 242. SK. İMAM HATİP ORTAOKULU SİTESİ YIĞITBAS IMAM HATIP ORTA OKULU BLOK NO: 11 SALİHLİ / MANİSA

Tel: 02367160853

Fax: 02367160852

Web: http://salihlianadolu.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x