Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Manisa / Salihli

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 81.5103
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon (Kız)
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu kız için vardır.
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
81.5103
2022
83.7143
2021
82.4449

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Manisa ili Salihli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi okul başarı puanı 81.5103 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Salihli 70.Yıl Anadolu Sağlık Meslek Lisesi eğitim hayatına ilk defa 1993 yılında hemşirelik ve ebelik bölümü ile özel bir iş hanı binasında başlanmıştır. 1999 yılına kadar bu binada eğitim-öğretimini sürdürmüş 1999 yılında Özel İdarenin tahsis ettiği şehir merkezinde ve başka kurumlarında içinde bulunduğu başka bir binaya geçilmiştir. Fiziki şartları itibarı ile eğitim, öğretime uygun olmayan bu binadan 2009 yılında Salihli Milli Eğitim Müdürlüğünün katkıları ile Salihli 50.Yıl İlköğretim Okuluna ait olan şu an hizmet verilmekte olan binaya Valilik oluru ile geçilmiştir.

Vizyon Çalışanlarımız, Öğrenci ve Velilerimiz tarafından adımızın KALİTE kelimesi ile birlikte anıldığı, yenilikçi ve gelişmeye açık, yalnızca paydaşlarımızın değil ilçe halkı içinde faydalı olabilecek, adını her alanda duyurabilen ve sağlık işini meslek olmanın yanında değer olarak benimseten bir kültür ve eğitim yuvası olarak anılmak istiyoruz.

Misyon Okul olarak sahip olduğumuz eğitim ve öğretim potansiyelimizi öğrencilerimize en iyi şekilde yansıtarak, hem mesleki hem de kültürel açıdan kendini tamamlamış, Türk Milli Eğitim sisteminin temel amaçları doğrultusunda yetiştirilmiş, Milli ve Manevi Değerlerine sahip çıkabilen, İnsan Hak ve Özgürlüklerinin farkında olan, almış olduğu eğitim sonucunda yetenekleri geliştirilerek sağlık sektöründe nitelikli eleman tanımına uyabilecek, bizim onlarla gurur onların ise mezun oldukları okulun değerleri ile onur duyacağı bireyler yetiştiren ekolü devam ettirmektir.

 • Öğretmen :38
 • Rehber Öğretmen :1
 • Öğrenci :623
 • Derslik :18
 • BT Sınıfı :1
 • Fen Labaratuarı :1
 • Atölye-İşlik :1
 • Öğretim Şekli :Gündüz Örgün Öğretim
 • Kantin :1
 • Bahçe :1
 • Saatler 08:00-17:40

Okulumuzda 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren 9. sınıf tüm şubelerde ortaktır. Okulumuzu kazanan öğrenciler 10. sınıfta Sağlık Hizmetleri Alanına geçecekler ve 11 sınıfta Hemşire Yardımcılığı, Ebe Yardımcılığı ve Sağlık Bakım Teknisyenliği dallarını seçeceklerdir.

Alanlarımız

Sağlık hizmetleri

 • Hemşire yardımcılığı
 • Ebe yardımcılığı
 • Sağlık bakım teknisyenliği
 • Hemşirelik
 • Acil tıp teknisyenliği

Kaynak: https://salihlitsotalatzurnacimtal.meb.k12.tr/

Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Talat Zurnacı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YEŞİLYURT MAH. 892. SK. TALAT ZURNACI SAGLIK MES LİSES SİTESİ NO: 8 İÇ KAPI NO: 1 SALİHLİ / MANİSA

Tel: 02367121983

Fax: 02367121982

Web: https://salihlitsotalatzurnacimtal.meb.k12.tr/

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x