Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)

Trabzon / Of

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 49.1170
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin yabanci dili İngilizce dir.
Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) proje okulu degildir.
Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
49.1170
2023
56.6222
2022
55.4320
2021
58.1416

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) Trabzon ili Of İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) okul başarı puanı 49.1170 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin iyi yönlerini, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin başarılarını, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.


Kaynak:

Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Ahmet Türkkan Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: CUMHURİYET MAH. CUMHURİYET CADDE NO:34 PK:61830 OF/TRABZON

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x