Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi

Kayseri / Talas

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 87.7234
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
87.7234
2022
77.2091
2021
86.634

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi Kayseri ili Talas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi okul başarı puanı 87.7234 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi 150 dokuzuncu sınıf öğrencisi ile 2010- 2011 eğitim öğretim yılında faaliyetine başlamıştır. İlk aylarını kendi binasının inşaatının bitmemesi nedeni ile başka bir lisede geçirmiştir.

18 Nisan 2011 yılında kendi binasına taşınmış ve bugün itibari ile 40 öğretmen, 20 derslik ve 617 öğrenci ile eğitim öğretime devam etmektedir

VİZYON : Güçlü eğitimci kadrosu, öğrencileri, mezunları ve velileri ile birlikte, çağın gerektirdiği eğitim-öğretim ortamını yaratarak başarılara imza atan, farklılıkları ile fark yaratan bir eğitim kurumu olmak.

MİSYON : Bilgi toplumunun gerektirdiği kişisel özelliklere ve donanıma sahip, Doğaya ve çevreye duyarlı, bunu davranış biçimi olarak benimsemiş, Kendini kontrol eden ve yönetebilen, sorumluluğunu bilen, Birlikte çalışma alışkanlığı kazanmış, Güzel sanatları takdir eden, Temel hak ve özgürlüklere, milli, manevi ve ahlaki değerlere saygılı Atatürk ilke ve inkılâp bağlı bireyler yetiştirmektir

BAŞARILAR : Talas İlçesi atletizm yarışması ilçe birinciliği 81 İl 81 Yıldız Kayseri Temsilcisi İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kompozisyon yarışması İl İkincisi Batman Valiliği İdealimdeki Yarınlar konulu kompozisyon il yedinci Okulumuz masa tenisi takımı il İkincisi olmuştur AB Öykü yarışması il birinciliği Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü 11. Sınıflar deneme sınavı liseler arası il 11.si

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılında 102 Öğrencimiz Mezun olmuş 2015 LYS sonucunda 61 Öğrencimiz tercihleri doğrultusunda Üniversiteye yerleşmişlerdir


Kaynak: http://nasal.meb.k12.tr

Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Nuri Aydın Sağır Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: MEVLANA MAH. PAPATYA CAD. ŞHT. NURİ SAĞIR ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 4 TALAS / KAYSERİ

Tel: 0 352 431 07 61

Fax: 0 352 431 07 61

Web: http://nasal.meb.k12.tr

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x