Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)

Balıkesir / Ayvalık

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 54.9217
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin yabanci dili İngilizce dir.
Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) proje okulu degildir.
Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
54.9217
2023
45.7774
2022
59.3871
2021
62.9844

Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) Balıkesir ili Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) okul başarı puanı 54.9217 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) ile ilgili olarak bilgi güncellemeye devam ediyoruz. Sizde yorum alanımızda Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) hakkında yapılan yorumları okuyabilir veya bu okulla ile ilgili düşüncelerinizi, Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin iyi yönlerini, Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin başarılarını, Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'nin tercih edilme nedenlerini, okulun olumsuz gördüğünüz yönleri yorum alanımızda belirterek bu okulu tercih edecek öğrencilere veya velilere yardımcı olabilirsiniz.


Kaynak:

Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL)'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Ömer Halisdemir Çok Programlı Anadolu Lisesi (AL) ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ALTINOVA MAH. İNÖNÜ CAD. NO: 7 AYVALIK / BALIKESİR

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x