Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi

Ankara / Ayaş

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 67.0970
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
67.0970
2022
64.7159
2021
84.0098

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi Ankara ili Ayaş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi okul başarı puanı 67.0970 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Okulumuz, ilçemizde ikinci bir ortaöğretim kurumuna duyulan ihtiyaç nedeniyle 2005 yılında Ayaş Naime Ali Karataş Çok Programlı Lisesinin ek binasında Ayaş Anadolu Lisesi adıyla eğitim öğretime başlamıştır. 2005-2006 eğitim- öğretim yılında Ortaöğretim Kurumları Sınavı(OKS) sonuçlarına göre 60 öğrenci kayıt yaptırmıştır. 2006-2007 Öğretim yılında 60 kişilik daha kontenjan açılmış, ayrıca 10. Sınıflar için Matematik-Fen ve Türkçe-Matematik bölümleri açılmıştır. Aynı yıl, Ayaş Anadolu Lisesinin adı, Diyarbakır ilinde bombalı terör saldırısında şehit düşen Ayaş´ın Sinanlı beldesi nüfusuna kayıtlı Rıdvan SÜER´in ailesinin isteği üzerine Ankara İl Milli Eğitim Ad Verme Komisyonunun 16.01.2008 tarih ve 21 nolu kararı ile "ŞEHİT RIDVAN SÜER ANADOLU LİSESİ" olmuştur. 2010-2011 Eğitim öğretim yılında kontenjanını %100 artıran okulumuz 9. Sınıfa 120 öğrenci almıştır. Okulumuz şu anda, 4 tane 9. Sınıf; 3 tane 10. Sınıf; 2 tane 11. Sınıf ve 2 tane 12 sınıf olmak üzere toplam 11 sınıfla gündüzlü olarak eğitim vermektedir. Öğrencilerimizin büyük bir kısmı Sincan-Etimesgut-Eryaman bölgelerinden servislerle gelmektedir. 2012-13 Eğitim öğretim yılında 4 şube 9.sınıf, 4 şube 10.sınıf, 4 şube 11.sınıf ve 3 şube 12.sınıf olmak üzere toplam 15 şube ile eğitim vermektedir. Öğrencilerimizin %72 si çevre ilçelerden servisle gelmektedir. Okulumuz 23 öğretmen ve 333 öğrenci ile eğitim-öğretime devam etmektedir.  VİZYON Geleceğin inşasında,sosyal sorumluluk bilinci ve çevre duyarlılığı ile insanlığın geleceğinde söz sahibi olan bir kurum olmaktır. MİSYON Sahip olduklarının farkında olan,tarihinden güç alan,özgür ve sorgulayıcı düşünceyi benimseyen,insani değerleri koruyan ve toplumsal sorumluluk değerlerine sahip bireyler yetiştirmektir. BAŞARILAR İlk mezunlarını 2008-2009 eğitim öğretim yılında veren okulumuz, ÖSS sınavında %46’lık bir başarı sağlayarak 28 öğrencisini 4 yıllık yükseköğretim kurumlarına yerleştirmiştir. 2009-2010 Eğitim- öğretim yılında TOKİ tarafından yapılan 16 derslikli yeni binasına taşınan okulumuz, bu yıl da ÖSS başarısını yaklaşık %30 oranında yükseltmiştir. ÖSS sınavı sonuçlarına göre Yükseköğretim kurumlarına yerleşen 34 öğrenci %75’lik oranı oluşturmaktadır. 2014 Yılı  4 Yıllık Fakültelere yerleşme başarı yüzdemiz %73 tür.


Kaynak: http://srsal.meb.k12.tr

Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Rıdvan Süer Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ŞEYHMUHİTTİN MAH. TEMENNİ CAD. ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 9 AYAŞ / ANKARA

Tel: 0 312 712 24 38

Fax: 0 312 712 24 38

Web: http://srsal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x