Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi

Batman / Kozluk

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 48.827
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu 4 Yıl
Eğitim Süresi İngilizce
Yabancı Dili Evet
Devlet okulu mu? Hayır
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi'nin yabanci dili Evet dir.
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi'nde 5 yıl eğitim görülmekte ve hazırlık sınıfı bulunmaktadir.
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2021
48.827

Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi Batman ili Kozluk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı özel okuldur.

Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi okul başarı puanı 48.827 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Şenay Aybüke Yalçın Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: YUKARI GÜNEŞLİ MAH. 641 SK. ŞEHİT ŞENAY AYBÜKE YALÇIN M.T.A.L BLOK NO: 4 KOZLUK / BATMAN

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x