Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aksaray / Merkez

Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 260.7
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu 4 yıl
Eğitim Süresi İngilizce
Yabancı Dili Evet
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 2024 taban puanı guncel MEB verilerine gore 260.7 dur.
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre LGS puanı ile yani sınavla öğrenci almaktadır.
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili Evet dir.
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 5 yıl eğitim görülmekte ve hazırlık sınıfı bulunmaktadir.
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2020 260.7 56.76
2020 276.7 48
2019 297.7358 46.08
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Aksaray ili Merkez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur. Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS'de sınavla öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Bu okula yerleşim LGS puanı ile yapılacaktır. Okul adı taban puanı 260.7 tahmini yüzdelik dilimi 56.76 .

Okul 1966 – 1967 öğretim yılında Aksaray Sanat Enstitüsü adı ile Tesviye, Metal işleri ve Ağaç işleri meslek dallarında 8 öğretmen ve 91 öğrenci ile eğitim ve öğretime başlamıştır. İlk mezunlarını 1968 – 1969 öğretim yılı sonunda vermiştir. Okulun adı 1973 yılında Aksaray Endüstri Meslek Lisesi olarak değiştirilmiştir. Mevcut bölümlere ilave olarak aşağıdaki bölümleri açarak eğitim ve öğretim faaliyetlerine hız kazandırmıştır.

Açıldığı Tarih  Bölümler

1977–1978      Motor Bölümü

1985–1986      Motor Teknik Bölümü

1989–1990      Elektrik Bölümü

1990–1991      Makine Teknik Lisesi ve Sıhhi Tesisat Bölümü

1993–1994      Elektronik Bölümü

1997–1998      Anadolu Teknik Lisesi Bilgisayar Bölümü

1997–1998      Elektrik Teknik Lisesi Yapı Ressamlığı Bölümü

2004–2005      CNC Bölümü

2005-2006      Sanayi Boyacılığı Bölümü

Liselerin 4 yıla çıkarılmasıyla yürürlüğe konan MEGEP projesi kapsamında okulumuzda 8 tane alan oluşturulmuştur. Ayrıca bu alanlara ilave olarak 2008–2009 öğretim yılında eğitime başlayacak Metal Teknolojisi Alanı Teknik Lisesi açılmıştır.

1          Mobilya ve İç Mekân Tasarımı Alanı

2          Bilişim Teknolojileri Alanı

3          Elektrik-Elektronik Teknolojisi Alanı

4          Makine Teknolojisi Alanı

5          Metal Teknolojisi Alanı

6          Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı

7          İnşaat Teknolojisi Alanı

8          Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı

OKULUN FİZİKİ YAPISI

Okulumuzdaki bina sayısı 5’ dir. A Blok(ana bina) da müdür, müdür başyardımcısı, 2 müdür yardımcısı odaları ve idari odaları kapsayan bölüm ile ahşap, bilişim, makine ve metal teknolojileri alanlarının atölyeleri bulunmaktadır. B Blok’ un zemin katında Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme Alanı ve atölyeleri ile teknik resim dershaneleri bulunmaktadır. 1. katta İnşaat teknolojileri alanı atölyeleri ve derslikleri bulunmaktadır. 2. katta Elektrik-Elektronik teknolojileri alanı atölyeleri bulunmaktadır. C Blok zemin katta öğretmenler odası, spor odası, rehberlik servisi, fotokopi odası, kütüphane ve masa tenisi odası olarak kullanılmakta olup diğer 3 katta da derslikler ve birer idareci odası olmak üzere hizmet vermektedir. Okul öğrenci girişinde bulunan binamızda Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanına ait atölyeler bulunmaktadır. 250 kişilik okul pansiyonu okulumuza 700 m mesafede bulunmaktadır.

Okulumuzun arsa miktarı      24328 m²

Binaların toplam kapalı alanları        17300 m²

Dersliklerin toplam alanı       600 m²

Atölyelerin toplam alanı        6500 m²

2 adet laboratuvarın toplam alanı    100 m²

Resim hanelerin toplam alanı           150 m²

Konferans salonunun toplam alanı   600 m²

GENEL PERSONEL DURUMU
 

Kadro Ünvanı                                                 Mevcut Durum

Okul Müdürü                                                  1

Okul/ Kurum Müdür Baş Yardımcısı         1

Okul/ Kurum Müdür Yardımcısı                 6

Öğretmen                                                       162

Genel İdare Hizmetleri Memur                  3

Tekniker                                                          2

Kaloriferci                                                       1

Yardımcı Hizmetler Personeli                     4

Sayman                                                           1

Bekçi                                                                1

KÜTÜPHANE
Okulumuzda C blok zemin katta okul kütüphanesi mevcuttur. Geçici olarak 1 memurun görevlendirildiği kütüphanede 1552 kayıtlı kitap bulunmaktadır. Bu kitaplar 385 adet ansiklopedi, 1142 adet roman, 25 sözlük, dergiler ve süreli yayınlardan oluşmaktadır. 25 öğrencinin yerleşebileceği kütüphanemizde kütüphanecilik kulübünden 2 öğretmen de öğrencilerimize rehberlik etmektedir. Kütüphanemizde eğitim öğretim süresi içerinde aralıksız hizmet verilmektedir. Bazı sözel dersler kütüphanemizde yapılarak, kütüphaneden yararlanma şekilleri de gösterilmektedir. Kütüphanemizde Dewey On’lu sistemine geçilmiştir.

VİZYON :    

Vatanını ve milletini seven, araştıran, sorgulayan, çözümleyen, öğrenmeyi öğrenen, bilgisini yenileyen öğretmenler ve yenilikçi, değişimci, ekip çalışması yapabilen, katılımcı anlayışa sahip yöneticilerle, kendine güvenen, çevresiyle olumlu iletişim kurabilen, çağın gerektirdiği teknolojiye ayak uydurabilen, milli ve manevi değerlere sahip, hoşgörülü, kendini sorgulayan, düşüncelerini ifade edebilen, etkili ve nitelikli, ülke sanayisine yön verebilecek bilgi ve beceriyi kazanmış, Atatürk ve ilkelerini benimsemiş, çağdaş, demokratik ve laik, kalifiye insan gücünün ülke ekonomisinin gelişmesindeki önemini kavramış, bireyler yetiştirmektir.
MİSYON :    

Öğrencilerimizin; İlgi, istek ve yeteneklerini dikkate alarak eğitilmelerini ve öğrenmelerini, çağın ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceri ve özellikleri kazanmalarını sağlamak. Teknolojik gelişmeleri izleyip kullanabilmelerini, mesleki ve teknik eğitimin önemini kavramalarını, toplumsal hayatın gerektirdiği bilgi ve görgüye sahip olmalarını, çevresiyle olumlu iletişim kurabilecek davranışlar kazanmalarını; çok yönlü, eleştirilere açık, yaratıcı, yapıcı, milli ve manevi değerlere saygılı, mantıklı düşünebilme becerisini kazanmış bireyler olmalarını sağlamaktır.
BAŞARILAR :    

1- Proje tabanlı beceri yarışmasında Enerji Otomasyonu projesi İl Birinciliği. 2- Proje tabanlı beceri yarışmasında Enerji Otomasyonu projesi Bölge İkinciliği. 3- Proje tabanlı beceri yarışmasında İnternet Üzerinden Ders Anlatma projesi İl Üçüncülüğü. 4- Bakanlığımız WEB sayfası yarışmasında Türkiye Üçüncülüğü. 5- Bakanlığımız Robot yarışmasında Çizgi Takibi dalında Türkiye İkinciliği. 6- Proje tabanlı beceri yarışmasında Sac rulo düzeltme ve kesme projesi İl Birinciliği. 6- Okulda Avrupa konulu kompozisyon yarışmasında 14-16 yaş grubunda İl İkinciliği, 17-19 yaş grubunda İl İkinciliği. 7- Nevruz konulu kompozisyon yarışmasında İl Üçüncülüğü. 8- Trafik konulu slogan yarışmasında İl Birinciliği. 9- 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sunuculuk dalında İl Birinciliği. 10- Hentbol dalında İl Birinciliği.(2012-2013) 11- Futbol dalında İl İkinciliği.(2012-2013) 12- Voleybol İl Üçüncülüğü.(2012-2013)

 Öğretmen :141
 Öğrenci :2744
 Derslik :56
 Mesleki Uygulama Labaratuvarı :3
 Kimya Laboratuvarı :1
 Fizik Laboratuvarı :1
 BT Sınıfı :8
 Kütüphane :1
 Yemekhane :1


Kaynak: http://atem68.meb.k12.tr/

Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şehit Yavuz Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: Ereğli Kapı Mah. Bediüzzaman Cad. No42 Merkez/AKSARAY

Tel: 0382 213 13 19

Fax: 0382 213 21 38

Web: http://atem68.meb.k12.tr/

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x