Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

İzmir / Selçuk

Yerleştirme Şekli Sınavlı
Taban Puanı 164.0969
Kontenjan Türü 67.7262
Okulun Pansiyonu 5
Eğitim Süresi Pansiyon yok
Yabancı Dili 4 yıl
Devlet okulu mu? Hayır
Proje Okulu mu?
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin 2024 taban puanı guncel MEB verilerine gore 164.0969 dur.
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre LGS puanı ile yani sınavla öğrenci almaktadır.
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin yabanci dili 4 yıl dir.
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 5 yıl eğitim görülmekte ve hazırlık sınıfı bulunmaktadir.
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi proje okuludur.
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Yıl Taban Puanı Yüzdelik Dilimi
2023 164.0969 0
2023 191.6801 0
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi taban puanı ve yüzdelik dilim bilgisidir.
İlk yerleştirme verileridir.
Bu Lise Bir Proje Okuludur.
Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi İzmir ili Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı özel okuldur. Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2024 LGS'de sınavla öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Bu okula yerleşim LGS puanı ile yapılacaktır. Okul adı taban puanı 164.0969 .

Milli Eğitim Bakanlığı Yatırımlar ve Tesisler Dairesi Başkanlığı'nın idaresinde, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası'nın katkılarıyla 2005 yılında yapımına başlanan okulumuz; ilçemiz Atatürk Mahallesi, Kubilay Caddesi No.3 adresinde 2006 Yılı'nda Selçuk İMKB Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi adı ile eğitim-öğretime açılmıştır.

2006-2007 Eğitim-Öğretim Yılı'nda 60 öğrenci ile eğitim öğretim başlamıştır. Okulumuzda açılıştan bu yana Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı ile Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Alanı olmak üzere iki alan mevcuttur.

Okulumuz Uygulama Oteli İle birlikte toplam dört bloktan oluşmaktadır Uygulama Otelimizde öğrencilerimiz meslek dersleri bilgilerini usta öğreticilerinin gözetiminde pekiştirme olanağı bulmuşlardır. İlköğretim sekizinci sınıf öğrencileri, 2008-2009 Eğitim Öğretim Yılından itibaren Ortaöğretim Geçiş Sınavlarında alanlarını ,tercih ederek sınavlara girmişlerdir. 2008-2009 Eğitim -Öğretim Yılı'nda okul öncesi eğitimine destek olmak amacıyla okulumuzda bir de ana sınıfı açılmıştır.

2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı'nda 120 öğrenci okulumuza girmeye hak kazanmıştır. Bütün yerleştirme dönemleri sonucunda okulumuzda mülakat sınavı yapılmış ve her iki alana 30 öğrenci olmak üzere toplam 60 öğrenci okulumuza yerleşmiştir

2009-2010 Eğitim Öğretim Yılı sonunda 12. Sınıf öğrencilerimiz eğitim-öğretimlerini tamamlayıp okulumuzun ilk mezun öğrencileri olmuşlardır Ülkemiz turizminin önemli merkezlerinden biri olan Selçuk'ta kurulmuş olan okulumuz bulunduğu konuma uygun olarak örnek bir eğitim öğretim sürdürmektedir.

Okulumuz, öğrencilerimizi yüksek öğrenim kurumlarına hazırlamanın, alanlarında en iyi elemanlar yetiştirmenin yanı sıra, hayatın her alanında iyi yetişmiş ,sorumluluk sahibi kendine güvenen,karakteri yüksek, ideal öğrenciler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

VİZYON Türk Milli Eğitiminin Amaçları Doğrultusunda Öğrencilerimizi; Bilgi Ve Teknoloji Çağının İmkânlarından Yararlandırmak, Bir Üst Kuruma Yönlendirmek, Kendisine Ve Topluma Yararlı Bir Birey Olarak Yetiştirmektir.

MİSYON Türk Milli Eğitiminin Temel İlkeleri Doğrultusunda Öğrencilerimize Bilgiyi Edinme Yollarını, Tüm Teknolojik İmkânlardan Nasıl Yararlanacaklarını Ve Nasıl Kullanacaklarını Göstermek, *Demokratik Bir Yönetim Anlayışıyla Hareket Ederek Öğrencilerin Yönetime Katılımını Sağlamak, *Kendilerine Değer Verildiğini Hissettirmek, *Paylaşmayı, Uzlaşmayı, Bilgi Edinmeyi, Sevgiyi, Saygıyı, Hoşgörüyü Ve Karşılıklı Etkileşmeyi Öğretmek.

 • Öğretmen Sayısı : 20
 • Öğrenci Sayısı : 297
 • Öğretim Şekli : tam gün
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:20 15:40
 • Derslik Sayısı : 13
 • Atölye-İşlik Sayısı : 4
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1
 • Konferans Salonu : 1
 • Isınma Şekli : katı yakıtlı kalorifer
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İzmir´e uzaklık 75 km

Kaynak: http://selcukotelcilik.meb.k12.tr

Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selçuk Şehit Er Mehmet Yüce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ATATÜRK MAH. KUBİLAY CAD. İMKB TURİZM MESLEK LİSESİ BLOK NO: 3 SELÇUK / İZMİR

Tel: 0 232 892 76 70

Fax: 0 232 892 76 44

Web: http://selcukotelcilik.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x