Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi

İzmir / Selçuk

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 63.1382
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
63.1382
2022
70.6145
2021
61.827

Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi İzmir ili Selçuk İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi okul başarı puanı 63.1382 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Selçukun 1957 yılında ilçe oluşuyla başlatılan hamleler paralelinde zamanın Kaymakamı Sayın Necat ELDEMin öncülüğünde 29 Kasım 1957 tarihinde kurulan "Ortaokul Yaptırma ve Yaşatma Derneği" tarafından, derneğin teşebbüsü, halk ve hükümetin yardımları ile Selçukun güneyinde Aydın-İzmir turistik yolu üzerinde 3894 metrekarelik bir alan içerisinde 651metrekarelik yer işgal eden ortaokul binasının temeli 1958 yılının Mart ayında atılmıştır. Okulun yapımında 716 sayılı Tebliğler Dergisinde yer alan planlardan özel olarak (L) tipi plan uygulanmıştır. Ortaokul 26 Aralık 1958 tarihinde zamanın Maarif Vekili Sayın Celal YARDIMCInın huzurlarında eğitim ve öğretime açılmıştır.

VİZYON

Yetiştirdiğimiz öğrencilerin toplumdaki statüleri ve davranışlarıyla örnek gösterilen bir okul olmak.

MİSYON

Selçuk ve çevresinde ikamet eden orta öğretim çağındaki gençleri hayata ve bir yüksek öğretim kurumuna hazırlamak, Okulumuza gelen öğrencilerimizi,kendini geliştirecek uygun ortamı sağlama yoluyla;özgüvene sahip,sorumlu,analiz etme gücüne sahip bireyler olarak topluma sağlıklı bir üye olacak şekilde yetiştirip diğer yüksek öğretim kurumlarına hazırlayarak başarılı olmalarını sağlamaktır.

BAŞARILAR

Akademik,Sanat ve Spor alanlarında başarılarımız bulunmaktadır.


Kaynak: http://selcuklisesi.meb.k12.tr

Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Selçuk Şehit Erol Olçok Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ATATÜRK MAH. ATATÜRK CAD. SELÇUK LİSESİ BLOK NO: 149/1 SELÇUK / İZMİR

Tel: 2328926009

Fax: 2328922126

Web: http://selcuklisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x