Senem Aka Anadolu Lisesi

Manisa / Turgutlu

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 88.9270
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Senem Aka Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Senem Aka Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Senem Aka Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Senem Aka Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Senem Aka Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Senem Aka Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
88.9270
2022
89.5144
2021
91.4416

Senem Aka Anadolu Lisesi Manisa ili Turgutlu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Senem Aka Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Senem Aka Anadolu Lisesi okul başarı puanı 88.9270 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

2012 Yılında okulumuzun ismi Senem Aka Anadolu Lisesi Olarak değiştirilmiştir. Bodrum ve zemin kat ile birlikte 5 katlı olan okulumuz merkezi ısıtma sistemi ile ısıtılmaktadır. 25 derslik 5 laboratuar, konferans salonu, kantin ve 5 idare odasından oluşmaktadır. Ayrıca 350 öğrenci kapasiteli spor salonu da mevcuttur. Çevre düzenlemesi halen devam etmekte olan okulumuzun öğrenim şekli karmadır. Kütüphanemiz birçok esere sahiptir. Bilgisayar laboratuar sayısı 2 olup internet erişimi ile öğrencilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca öğrenci kulüplerimizin aktiviteleri sürekli olarak artmakta, sportif ve sosyal alanda başarılı çalışmalar yapmaktadır.

VİZYON Mensubu olmaktan gurur duyulan, eğitim-öğretim alanında öncü ve saygın bir kurum olmak; Karşılaşacağı güçlükler karşısında yılmayan, çözümsüzlüğün değil çözümün bir parçası olmayı hayat felsefesi haline getiren, teknolojide durağan değil kendini ve etrafını yenileyen, kendini yenilerken kendi değerlerini de korumayı bilen, çalışırken dinlenen değil, dinlenirken çalışan ve her ne pahasına olursa olsun birbirini seven nesiller yetiştirmek...

MİSYON Tarihinden aldığı güçle geleceğe güvenle bakan, bilimin ışığında bilginin peşinden koşan, koşarken öğrenen, öğrendiğini sorgulayan, yorulduğunda yürüyen, sevinci paylaşan, acıyı bölüşen, birlikte ağlayıp birlikte gülen insanlar yetiştirmek için varız...

 • Öğretmen Sayısı : 39
 • Rehber Öğretmen Sayısı :
 • Öğrenci Sayısı : 643
 • Öğretim Şekli : Tam Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30-15:50
 • Derslik Sayısı : 26
 • Atölye-İşlik Sayısı : 2
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 2

Kaynak: http://senemakaal.meb.k12.tr

Senem Aka Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Senem Aka Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Senem Aka Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: ERGENEKON MAH. OSMAN GAZİ SK. SENEM AKA ANADOLU LİSESİ SİTESİ NO: 10 İÇ KAPI NO: 1 TURGUTLU / MANİSA

Tel: 02363145044

Fax: 02363145062

Web: http://senemakaal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x