Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi

İzmir / Buca

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 83.9883
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
83.9883
2022
83.6359
2021
94.472

Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi İzmir ili Buca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi okul başarı puanı 83.9883 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Şirinyer’de bir orta okulun gereğini duyan semt ileri gelenleri önce 8400 m2’lik alanı satın alarak, iki derslikli bir bina yaptırırlar. Okul, semtin adını alır ve Şirinyer Ortaokulu adıyla 22.09.1962’de 33 öğrenci 4 kadrolu öğretmen ve 1 memurla öğretime açılır.  Okul yaptırma derneği, çalışmalarını sürdürerek ek bir bina daha yaptırır. Böylelikle derslik sayısı 6’ya çıkarılır. Derneğin bu yoğun çabalarını M.E.B, 1962 yılında ana binayı yaptırmaya başlayarak destekler. Bu arada ağaçlandırma çalışmaları başlar (1963). Ana bina ise 1965 yılında 14 derslikle öğretime açılır. Aynı yıl ortaokul, ilk mezunlarını verir. 01.10.1973 tarihinde okul, ŞİRİNYER LİSESİ adını alarak orta öğrenim ikinci kademesinde öğretime açılır. Semtin büyümesi ile öğrenci sayısında da artma olur. Bu durum yeni bir ek binayı gerektirir. Yapılan çalışmalar sonucu bir laboratuar, bir işlik, bir yabancı dil odası ve üç derslik    1974-1975 öğretim yılında okul bünyesine katılır. Yine aynı yıl, okul alanı istimlak yoluyla 11.200 m2’ye çıkarılır. Şirinyer Lisesi 1975-1976 öğretim yılında ilk mezunlarını verir. Ancak 16.12.1977 İzmir için olduğu gibi bizler için de oldukça üzücü bir tarihtir. Bu tarihteki deprem okulda %25 oranında hasar meydana getirir. Öğretim 02.01.1978 tarihine kadar kesintiye uğrar. 02.01.1978 tarihinde öğrenciler, dört ayrı ilkokulda öğrenimlerini sürdürürler. Onarımın tamamlanmasıyla, 1978-1979 öğrenim yılının 2’ci yarısında öğretim yeniden başlar. 1992-1993 öğretim yılında Yabancı Dil Ağırlıklı Bölümü açılmıştır. 1993-1994 öğretim yılı sonunda ortaokul bölümü son mezunlarını vermiş ve okulumuz tamamen liseye dönüşmüş,  Bakanlık Makamının 22/03/2011 tarih ve 1985 sayılı olurlarıyla 2011-2012 Eğitim Öğretim yılından itibaren kademeli olarak Şirinyer Anadolu Lisesi’ne dönüştürülmüştür. Bu eğitim yuvasının meydana getirilmesinde emeği geçen bütün kişilere ve yaşatacak olanlara şükranlarımızla.......   Vizyon: Ülkemizin her alanda dünyanın saygın bir üyesi olmasını sağlayacak teknik bilgi ve beceriye sahip, demokratik, katılımcı, eleştiren, hedefi yenilikçi ve lider olmak olan nesillerin yetiştiği, toplumun değişen beklentilerine yanıt veren eğitim kurumu olmak. Misyon: Atatürk İlke ve İnkılaplarını benimsemiş, milli ve manevi değerlere bağlı, hukuka ve insan haklarına saygılı toplumda görevlerinin bilincinde olan ve bunları davranış haline getiren bireyler yetiştirmek. Başarılar     


Kaynak: http://izmirsal.meb.k12.tr

Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Şirinyer Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: İNKILAP MAH. 545 SK. NO: 54B BUCA / İZMİR

Tel: 0232 487 14 95

Fax: 0232 452 72 52

Web: http://izmirsal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x