Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi

İstanbul / Sultanbeyli

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 85.6529
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
85.6529
2022
80.4485
2021
83.4366

Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi İstanbul ili Sultanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi okul başarı puanı 85.6529 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

2010-2011 eğitim yılında Sultanbeyli İbrahim Hakkı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi , eğitim öğretime 2010 yılında 72 öğrenci ve 3 kadrolu öğretmen ile Sultanbeyli Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin 3. katında normal öğretim olarak başlamıştır. 24 kişilik 3 sınıftan oluşan Hemşirelik Alanı öğrencilerimiz, okulumuzun ilk mezunları olmuştur. 2011-2012 yılında Hemşirelik Alanının yanı sıra Acil Tıp Teknisyenliği Alanı açıldı. 2012-2013 yılında Tıbbi laboratuvar bölümü açıldı. Okulumuz Beslenme Dostu Okul ünvanı aldı. Beyaz Bayrak projesi girişiminde başarılı olduk. 2013-2014 yılında Sultanbeyli İbrahim Hakkı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ilk hemşirelik bölümü mezunlarını verdi. 2014-2015 eğitim yılında Okulumuzun ismi 2014-2015 eğitim öğretim yılı itibariyle yönetmelik gereği Sultanbeyli İbrahim Hakkı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi olmuştur ve bu kapsamda hemşire yardımcılığı, ebe yardımcılığı ve sağlık bakım teknisyenliği yardımcılığı bölümleri açılmıştır.

 • Öğretmen Sayısı : 29
 • Öğrenci Sayısı : 603
 • Öğretim Şekli : Tekli öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 09:00-17:20
 • Derslik Sayısı : 24
 • Atölye-İşlik Sayısı : 1
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 1
 • BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 1

Sultanbeyli İbrahim Hakkı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi her geçen yıl yenilenen ve gelişen çehresi ile ilçemiz okulları içerisinde hatırı sayılır bir yer edinme yolunda büyük adımlar atmaktadır. Sosyal ve kültürel alanlarda, bilimsel projelerde Biz de buradayız Mesajını vermekte, büyüyen kadrosuyla çağdaş ve kaliteli bir eğitimin adresi olmaktadır

Okulumuz, ilçemiz ve çevre ilçelerdeki öğrencilere saygın, aynı zamanda da kutsal bir meslek sahibi olma şansı tanımaktadır. Okulumuzda 9 meslek dersi öğretmeni, 15 Kültür dersi öğretmen ile , 3 müdür yardımcısı ile öğrencilerine en iyi hizmeti vermeye devam etmektedir. Okul Müdürümüz Niyazi YILMAZ yönetiminde sağlık sektörüne, yüreği insan sevgisiyle yoğurulmuş, mesleki bilgi ve beceriye sahip saygın elemanlar yetiştirmek en büyük hedefimizdir..

VİZYON Vizyonumuz Milli birlik ve bütünlük içinde çağdaş uygarlığın yapıcı yaratıcı, seçkin bir ortağı olan bireyler yetiştirilmesinde araç olan eğitim ve öğretimin ışığı altında, Hatasız, alanında yenilik ve değişime öncü olan, rekabet gücüne sahip, her zaman gurur duyulan önder bir eğitim kurumu olmak; Bakımda Kalite, Eğitimde Evrensellik gelecekte en önemsediğimiz değerdir.

MİSYON Toplumun yararlarını kişisel çıkarlarının üstünde tutan, insan sağlığına ve insana hizmette sınır tanımayan, formasının rengini yüreğinde taşıyan, hastalarına karşı alçak gönüllü ve mütevazı olan, sorumluluk sahibi, özgüvenini kazanmış, dürüst, mesleğinin gerektirdiği yeterli bilgi, beceri ve davranışa sahip, sürekli çalışan, araştıran, mesleki gelişmeleri takip edip uygulamaya koyan, Atatürk ilke ve inkılâplarını yaşatmayı ve yaşamayı amaç edinen Milli, manevi, ahlaki ve insani değerleri benimseyen sağlık elemanı yetiştirmek...

BAŞARILAR 1.Türkiye Atletizmi Geliştirme Projesi Yıldız erkekler İstanbul İl Birincisi 2.Okulumuz Sultanbeyli ilçesinin düzenlediği İstabulensis Şiir Festivali kapsamındaki Sultanbeyli Şairini Arıyor adlı şiir yazma yarışmasında birinci olmuştur. 3.Okulumuz şiir okuma yarışmasında Sultanbeyli ikincisi oldu. 4. Okulumuzun Masa Tenisi takımı Sultanbeyli kızlar dalında ikinci erkekler dalında üçüncü oldu.

İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl Merkezi Valiliğe uzaklığı 38km (Birinci Köprü-Boğaziçi Yolu ile) İl Merkezi Valiliğe uzaklığı 38km (İkinci Köprü-FSM Yolu ile) İlçe merkezi-Hükümet konağına uzaklığı 4.2 km

Ulaşım : OKULUMUZA TOPLU ULAŞIM 11ÜS ÜSKÜDAR-SULTANBEYLİ 122S 4.LEVENT METRO-SULTANBEYLİ 131 ÜMRANİYE-SULTANBEYLİ 131A A.YESEVİ MAH.-SULTANBEYLİ 131C ÜMRANİYE-SULTANBEYLİ 132A KARTAL-SULTANBEYLİ 132C SULTANBEYLİ-YAKACIK-KARTAL 132K KARTAL-SULTANBEYLİ 14KS KADIKÖY-GÖLET-SULTANEBYLİ 14S KADIKÖY-SULTANBEYLİ 16K KADIKÖY-SULTANBEYLİ 19SB BOSTANCI-SULTANBEYLİ 522ST MECİDİYEKÖY-SULTANBEYLİ BU HATLARLA GELENLERİN SULTANBEYLİ ÇİFTLİK DURAĞINDA İNMELERİ GEREKİR.


Kaynak: https://sihal.meb.k12.tr/

Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Sultanbeyli İbrahim Hakkı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: MİMAR SİNAN MAH. YEŞİLCE SK. - SİTESİ - BLOK NO: 8 İÇ KAPI NO: 1 SULTANBEYLİ / İSTANBUL

Tel: 02165927292

Fax: 02165927232

Web: https://sihal.meb.k12.tr/

Bu okulu değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x