Ufuk Arslan Anadolu Lisesi

Ankara / Etimesgut

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 87.1053
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Ufuk Arslan Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Ufuk Arslan Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Ufuk Arslan Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Ufuk Arslan Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Ufuk Arslan Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Ufuk Arslan Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
87.1053
2022
88.2839
2021
87.9565

Ufuk Arslan Anadolu Lisesi Ankara ili Etimesgut İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Ufuk Arslan Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Ufuk Arslan Anadolu Lisesi okul başarı puanı 87.1053 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

1980 Ankara doğumlu olan Ufuk ARSLAN 1999 yılında Ankara Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeofizik Mühendisliği Bölümünden Jeofizik Mühendisi olarak mezun olmuştur. 08.10.2005 Pakistan’da meydana gelen ve 75000 kişinin yaşamını yitirdiği 7,6 büyüklüğündeki deprem sonrası ülkeyi yeniden imar etmek üzere TOKİ tarafından görevli olarak gittiği bu ülkede 18.12.2005 tarihinde geçirdiği iş kazası sonrası hayatını kaybetmiştir. Tunahan Mahallesi Üç Şehitler Caddesi 24 Numarada inşa edilen okulumuza Ufuk Arslan adı verilmiştir. 2006/2007 eğitim öğretim yılında 34 derslikli olarak eğitim öğretime açılan okulumuz sonraki yıllarda arttan talebi karşılamak üzere bina içinde izinli olarak yapılan tadilatlarla 39 derslikli bir duruma dönüştürülmüştür. Çevre koşullarının gereksinimlerini karşılamak üzere 2011-2012 Eğitim Öğretim yılında okulumuz 44 derslikli olarak eğitim hizmetini devam ettirmektedir. Bu bağlamda işlik, laboratuvar vb. olarak planlanan kimi bölümler sınıfa dönüştürülmek zorunda kalınmıştır. Vizyon: İstiyoruz ki… Okulumuzda öğrenme temel ihtiyaç kabul edilsin. İstiyoruz ki… Okulumuzda her veli, öğrencisine öğrenme için her türlü fırsatların verildiğini bilsinler. İstiyoruz ki… Okulumuzda hem öğretmenler hem de öğrenciler birbirlerinin ilerlemesine ve birbirlerinin gelişmesine yardımcı olmanın öneminin kavrasın İstiyoruz ki… Okulumuzda herkes, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışsın. Ve yine bilinsin istiyoruz ki… Türkiye; Milliyetçi, Halkçı, Devletçi, Laik ve İnkılapçı bir Cumhuriyettir. Misyon: Biz…Bütün öğrencilerin öğrenmelerini sağlamak, onların bilgili, becerili, kendine güvenen, çağdaş teknolojileri tanıyıp olumlu amaçlarla kullanan bireyler olarak yetişmelerine fırsat tanımak ve onları 21. yüzyılın gelişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek beceriler kazandırmak için varız. Başarılar: Bireysel ve Takım Sporları Dallarında Çeşitli Dereceler ile Sosyal ve Kültürel Alanlarda Çeşitli Dereceler (Ayrıntılı Bilgiye Duyurular Bölümünden -Okul Tanıtım Kartı- Ulaşabilirsiniz.


Kaynak: http://ufukarslananadolulisesi.meb.k12.tr

Ufuk Arslan Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Ufuk Arslan Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Ufuk Arslan Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: TUNAHAN MAH. ÜÇ ŞEHİTLER CAD. NO: 24 ETİMESGUT / ANKARA

Tel: 03122791247

Fax: 03122791246

Web: http://ufukarslananadolulisesi.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x