Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi

Hatay / İskenderun

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 52.0249
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
52.0249
2022
56.7085
2021
74.6611

Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi Hatay ili İskenderun İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi okul başarı puanı 52.0249 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
 • Kayıt alanı,,
 • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
 • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

Hatay Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi Denizciler Lisesi ilk olarak Milli Eğitim Bakanlığınca 03 Eylül 1992 tarihinde Gübre Fabrikaları TAŞ Lisesi olarak eğitim-öğretime açıldı. Okulun kendine has binası olmadığı için Gübre Fabrikaları TAŞ Ortaokulu binasında gündüzlü ve ikili olarak öğretime devam etmiştir.

Hatay Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 6 Mart 1998 tarih ve 6648 sayılı yazılarıyla adı Denizciler Lisesi olarak değiş ve Nisan 1998 tarihinde de kendi binasına taşınmıştır.29 Mart 2011tarihinde Denizciler Lisesi Anadolu Lisesine dönüştürülmüş;2010-2011 Öğretim yılında binasına güçlendirme yapılarak Denizciler Anadolu Lisesi olarak gündüzlü ve normal olarak öğretime devam etmiştir. Hatay Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 13.05.2016 tarih ve 43589099-105-E.5378440 sayılı oluru ile fiziki kapasite yetersizliğinden dolayı Denizciler Anadolu Lisesi Hayırsever Yakup BOZATLI tarafından yapılan ve teslim alınan 24 derslikli yeni binaya idareci, öğretmen ve öğrencileri ile birlikte taşınmasına karar verilmiş adı ise ''Yakup BOZATLI Anadolu Lisesi'' olarak değiştirilmiştir.

Okulun YGS/LYS Başarı Durumu

 • 2013-2014 49,56%
 • 2014-2015 61,08%

LYS'de Öğrenci Yerleştirme Yüzdesi

 • 2013-2014 26,59%
 • 2014-2015 34,79%

VİZYON İlgi,istek ve yetenekleri doğrultusunda bir yüksek öğretim kurumuna girer,bilim ve teknolojinin farkında olan,değişim ve gelişmelere açık,milli ve manevi değerlerimizi yaşayan ve yaşatan,kendine güvenen katılımcı öğrenmeye istekli sorgulayan toplumda etkili ve nitelikli çağdaş,demokrat fertler yetiştirmektir.

MİSYON Biz;bütün öğrencilerimizin öğrenmelerini sağlamanın yanında onları topluma kazandırmak,günümüz çağdaş,demokratik ve yenilikli yaklaşımını ortaya koymak,elimizdeki imkanları en yüksek düzeyde kullanarak onları yarınlara hazırlamak için varız.

 • Rehber Öğretmen Sayısı : 1
 • Öğrenci Sayısı : 585
 • Öğretim Şekli : Normal Öğretim
 • Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:00-12:00 12:45-15:05
 • Derslik Sayısı : 20
 • Fen Laboratuarı Sayısı : 3
 • Müzik Sınıfı Sayısı : 1
 • Yabancı Dil : İNGİLİZCE - ALMANCA
 • İnternet Bağlantısı : ADSL (8 Mbit)
 • Pansiyon Bilgisi : YOK
 • Isınma Şekli : Klima
 • İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İl merkezine 70 km uzaklıkta.İlçe merkezine(İskenderun) 10 km uzaklıkta.

Kaynak: https://yakupbozatli.meb.k12.tr/

Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

 • Bu okulda mı okuyorsunuz?
 • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
 • Bu okulun velisi misinz?
 • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yakup Bozatlı Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: BİTİŞİK MAH. BİTİŞİK30 SK. YAKUP BOZATLI ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 5 İÇ KAPI NO: 1 İSKENDERUN / HATAY

Tel: 90(326) 645 35 69

Fax: 0326 645 70 22

Web: https://yakupbozatli.meb.k12.tr/

Bu içeriği değerlendirin.

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x