Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi

Ankara / Mamak

Yerleştirme Şekli Sınavsız
Başarı Puanı 80.2472
Kontenjan Türü Kız/Erkek
Okulun Pansiyonu Pansiyon yok
Eğitim Süresi 4 yıl
Yabancı Dili İngilizce
Devlet okulu mu?
Proje Okulu mu? Hayır
Yorum Ekle/Oku
LGS Puanı Hesapla
Tercih Listene Ekle
Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi güncel MEB verilerine göre okul başarı puanına göre yani sınavsız öğrenci almaktadır.
Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi'nin güncel MEB verilerinde belirtildigi üzere pansiyonu
Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi'nin yabanci dili İngilizce dir.
Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi'nde hazırlık sınıfı yok ve eğitim suresi 4 yıldır.
Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi proje okulu degildir.
Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi
Ekle
Ekle
0
Yorum

0

2023
80.2472
2022
87.2784
2021
87.3504

Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi Ankara ili Mamak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı devlet okuludur.

Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi 2024 LGS sınavında yerel yerleştirme ile yani sınavsız öğrenci alacak okullar arasında yer almaktadır. Son güncel yerleştirme bilgilerine göre 2024 yılına ait Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi okul başarı puanı 80.2472 olarak belirlenmiştir.

Yerel Yerleştirme, okulların türü, okulların kontenjanı, ortaöğretim kayıt alanı ile öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devam-devamsızlık gibi kriterler göz önünde bulundurularak yapılan yerleştirme işlemidir.
Yerel Yerleştirmede tercihlerinden ilk 3 (üç) okulu Kayıt Alanından seçmek kaydıyla öğrenciler en fazla 5 (beş) okul tercihinde bulunabilirler. Yapılan tercihlerde; aynı okul türünden (Anadolu Lisesi, Meslekî ve Teknik Anadolu Lisesi, Anadolu İmam Hatip Lisesi) en fazla 3 (üç) okul seçilebilir.
Ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara yerel yerleştirme işlemleri sırasıyla
  • Kayıt alanı,,
  • Okul Başarı Puanı (OBP) üstünlüğü
  • 8’inci sınıfta özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı kriterlerine göre yapılır.
Değerlendirmede eşitlik olması durumunda sırasıyla; 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki Yılsonu Başarı Puanı (YBP) üstünlüğüne bakılarak yerleştirme yapılır.
Öğrenciler, ikamet adresine göre bulunduğu Kayıt Alanından okul tercih etmeleri durumunda, aynı okulu tercih eden Komşu Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir. Komşu Kayıt Alanındaki öğrenciler de Diğer Kayıt Alanındaki öğrencilerden öncelikli yerleştirilecektir.
Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.

VİZYON : YARIN İÇİN BİR ADIM ÖNDE, ÇAĞIN GETİRDİKLERİ YENİLİKLERİ AŞAN GİRİŞİMCİ, BİLİNÇLİ, NİTELİKLİ, HER ALANDA İLK´LERİ YETİŞTİREN EĞİTİM BİLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ OLMAKTIR. MİSYON : ÇAĞDAŞ VE BİLİMSEL EĞİTİM-ÖĞRETİM METOTLARINI KULLANARAK; BİLGİYE VE TEKNOLOJİYE ULAŞMA YOLLARINI BİLEN, UYGULAYAN, GERÇEKÇİ HEDEFLER BELİRLEYEN, ÇEVREYE DUYARLI, ÇEVRE KÜLTÜRÜNE VE DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKAN, SANATI SEVEN, KENDİNE GÜVENEN, DEMOKRASİ BİLİNCİ GELİŞMİŞ GİRİŞİMCİ GENÇLER YETİŞTİRMEKTİR. BAŞARILAR :


Kaynak: http://ybal.meb.k12.tr

Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi'ne nakil yaptirmayi dusunuyorsaniz, Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi 9. 10. 11. ve 12. siniflar icin belirlenn bos kontenjan bilgisine MEB uzerinden buradan (https://e-okul.meb.gov.tr/OrtaOgretim/OKL/OOK06006.aspx) ulasabilirsiniz.

Lise nakil işlemleri, yılsonu sınıf atlatma işlemleri tamamlandıktan sonraki ilk iş gününden ekim ayının sonuna kadar haftalık, diğer dönemlerde ise şubat ayının sonuna kadar yapılabilir.Lise nakil işlemleri, e-Devlet ve e-Okul üzerinden yapılabilir 1. Başvurular, TC kimlik no ve şifre ile e-Devlet kapısına giriş yapıldıktan sonra, MEB öğrenci nakil işlemi sayfasından ve e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Daha fazla bilgi icin Lise nakilleri nasil yapilir (buraya sabit bir link girecegim sonra) adli yazimiza göz atabilirsiniz.

  • Bu okulda mı okuyorsunuz?
  • Bu okuldan mı mezun oldunuz?
  • Bu okulun velisi misinz?
  • Bu okulda öğretmen veya yönetici misiniz?

O halde Yunus Büyükkuşoğlu Anadolu Lisesi ile ilgili bir iceleme (yorum) ekleyerek bu okulu tercih etmeyi düşünen veli ve öğrencilere yardımcı olabilirsiniz

Adres: KARAAĞAÇ MAH. GAZNELİ MAHMUT CAD. YUNUS BÜYÜKKUŞOĞLU ANADOLU LİSESİ BLOK NO: 8 MAMAK / ANKARA

Tel: 0 312 368 50 59

Fax: 0 312 369 68 41

Web: http://ybal.meb.k12.tr

Bu içeriği değerlendirmek ister misiniz?

0 / 5

Ortalama:

Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Düşünceleriniz bizim için önemli, lütfen yorum yapın.x